Miltelinis dažymas
MILTELINIS METALO DAŽYMAS
Mes turime naujausią dažymo įrangą, galinčią užtikrinti kokybišką galutinį rezultatą kiekvienam klientui. Specializuojamės cinkuotų gaminių dažyme, tačiau galime nudažyti bet kokį metalą: aliuminį, plieną, žalvarį, varį, titaną, šviną ir kt.
Mes dirbame tik su patikimos kokybės dažų gamintojais. Galime daiktams suteikti įvairiausius galutinius efektus, pasiūlyti Jums rinkos naujienas ir suteikti mūsų visą paslaugų kompleksą taip, kad Jūs būsite labai patenkinti galutiniu rezultatu.
Mūsų dažymo kamera yra viena didžiausių Lietuvoje, galinti nudažyti didelių gabaritų konstrukcijas. Ilgis: 5500mm, Plotis: 1400mm, Aukštis: 2600mm. Maksimalus vieno gaminio svoris: 450 kg.
Per metus galime nudažyti – 600.000 kv.m.
Miltelinis dažymas – procesas, kai dažoma sausais miltelių formos dažais, kuriems suteikiamas neigiamas elektrostatinis krūvis (10.000-90.000 voltų). Kartais miltelinis dažymas ir vadinamas sausu dažymu. Padengus daiktą dažais – jis kišamas į krosnį, kur dažai išsilydo lygiai padengdami paviršių. Krosnyje dažų miltelių cheminiai junginiai sureaguoja tarpusavyje ir polimerizuojasi, taip pagerindami dažų savybes. Milteliniu būdu padengtas paviršius pasižymi kietumu, spalvingumu, patrauklumu, ilgaamžiškumu, aukšta kokybe, atsparumu įbrėžimams bei aplinkos poveikiui. Šlapi dažai reikalauja tirpiklio, o miltelinis dažymas ne. Tokiu būdu sukuriamas kietesnis paviršinis sluoksnis, geriau apsaugantis daikto paviršių nuo aplinkos poveikio.
Dažų milteliai dažniausiai gaminami iš poliesterio, poliuretano, poliesterio, epoksidinė dervos ir akrilo.
Gamybos procesas:
- Polimero granulės sumaišomos su kietikliu, pigmentais ir kitais cheminiais komponentais
- Mišinys kaitinamas
- Šis mišinys ištiesinamas, atvėsinamas ir susmulkinamas į mažus gabaliukus
- Šie maži gabaliukai itin smulkiai sumalami ir gaunama‚ dažų pudra, kuri naudojama miltelinio dažymo metu.
Pats miltelinis dažymas susideda iš 3 pagrindinių procesų:
- Paviršiaus paruošimo – kai paviršius nuvalomas, chemiškai apdorojamas, jei reikia, nusmėliuojamas ir parengiamas dažymui.
- Paviršiaus padengimo milteliais – kai mūsų kameroje profesionalia įranga dažai užpurškiami ant paviršiaus.
- Kaitinimo krosnyje kur dažai išsilydo vientisai padengdami daikto paviršių.
Miltelinio dažymo privalumai:
- Saugo paviršių nuo rūdžių
- Sudėtyje nėra jokių toksinių medžiagų
- Daug pasirinkimo variantų
- Ilgiausiai išliekanti spalva
- Itin ilgai išliekantis padengimo sluoksnis
- Sudėtyje nėra kenksmingų lakiųjų organinių junginių
- Galima padengti daug storesniu sluoksniu nei paprastais šlapiais dažais
- Dažai ekonomiškai sunaudojami
- Dažai perdirbami esant poreikiui
- Mažiau kenksminga aplinkai gamyba lyginant su skystais dažais
- Itin atsparus trūkinėjimui, braižymui, skeldėjimui, braižymui, išblukimui
- Tinka plienui, cinkuotam metalui, aliuminiui, plienui, žalvariui, variui, bronzai, titanui, švinui ir t.t.
- Puikiai bei pilnai padengia bet kokias detales
- Apsaugo paviršių nuo UV spindulių
- Su specialiais dažais bei technologija galima dažyti keramiką, plastiką, porcelianą, mdf plokštes, stiklą ir netgi specialiai paruoštą medį.
METALO GAMINIŲ SMĖLIAVIMAS
Smėliavimas arba srautinis valymas – tai abrazyvinis paviršiaus apdirbimo būdas, siekiant jį nuvalyti, pašiaušti, prieš gruntuojant ar dažant. Smėliavimas – kaip technologija – tai pigiausias, aukštos kokybės ir veiksmingiausias būdas pašalinti korozijos židiniams, rūdims, ar siekiant nuvalyti senus dažus, naftos produktus, riebalus, kitus nešvarumus ir pan, todėl jis naudojamas daugelyje pramonės sričių, o jo panaudojimas yra didžiulis. Valymas atliekamas panaudojant smėliaputes ar kitaip vadinamas smėliasroves, bei kompresorių – stipri oro srovė patenka į smėliaputę, kur sukuriamas oro srovės su abrazyvine medžiaga srautas – kuris išpurškiamas ant valomo paviršiaus. Toks srautas pasieks visus plyšius ir tarpus, o abrazyvas iki pirminio medžiagos paviršiaus nuvalys bet kokį paviršių.